Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jadwiga Emilewicz: Mam nadzieję, że przedsiębiorcy poczują się pewnie

Jadwiga Emilewicz – minister przedsiębiorczości i technologii. Fot. P.Aksiuto

Jestem wzruszona i zaszczycona, ale też onieśmielona, ponieważ dopiero zaczęłam misję jako minister konstytucyjny – powiedziała w Porannych Pytaniach Jadwiga Emilewicz – minister przedsiębiorczości i technologii, laureatka tytułu honorowego ,,Osobowość Roku i Warmii Mazur 2017″ . 

Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że cieszy się, że mieszkańcy Warmii i Mazur docenili wkład pracy, jaki został wykonany przez poprzednie Ministerstwo Rozwoju, na którego czele stał premier Mateusz Morawiecki.

Minister przedsiębiorczości i technologii dodała, że jednym z największych sukcesów jej pracy była możliwość pracy przy Konstytucji Biznesu, dzięki której zmienionych zostało pięć ustaw, a ponad 200 zostało znowelizowanych.

 Podstawowe cele, jakie stawia przed sobą w pracy Jadwiga Emilewicz  jest uproszczenie procedur dla osób prowadzących działalność gospodarczą, walka ze smogiem oraz rozwój innowacyjności.

Mam nadzieję, że warunki prawne, jaki tworzymy w Polsce sprawią, że przedsiębiorcy poczują się pewnie. Pierwsze jaskółki zobaczyliśmy już w pierwszym kwartale ubiegłego roku, gdzie zaobserwowaliśmy wzrost poziomu inwestycji.

Na zakończenie rozmowy minister wyraziła nadzieję, że kandydatura – reprezentowanego przez nią ugrupowania Porozumienie – Michała Wypija na prezydenta Olsztyna zyska przychylność Prawa i Sprawiedliwości i zostanie on wspólnym kandydatem zjednoczonej prawicy w nadchodzących wyborach samorządowych.

Do wysłuchania rozmowy z minister Jadwigą Emilewicz zaprasza Krzysztof Kaszubski

00:00 / 00:00

 

Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania
Stanisław Tyszka: Izraelem rządzi prawicowa koalicja, którą można nazwać PiS-em na sterydach

Stanowimy trzecią siłę polityczną, która - mam nadzieję - jest w stanie zgromadzić różne lokalne inicjatywy niepartyjne, które razem w skali Polski powstrzymają marsz partyjny przez...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV