Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak długo jeszcze będziemy musieli nosić maseczki? Wkrótce decyzja dotycząca poszczególnych województw

fot. Przemysław Getka

W ciągu dwóch tygodni poznamy termin ewentualnego zniesienia obowiązku noszenia maseczek na otwartej przestrzeni w poszczególnych województwach – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Pytany o termin zniesienia obowiązku noszenia maseczek poinformował:

Jeśli się okaże, że te wskaźniki w województwach się utrzymują, to być może regionalnie będziemy wydawali taką decyzję, że w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu te maseczki będzie można zdjąć, a w zamkniętych przestrzeniach, w komunikacji, w sklepach, we wszystkich miejscach, gdzie powietrze nie przepływa swobodnie, tam one pozostaną.

Podał, że ta decyzja zostanie podana w ciągu tygodnia do dwóch.

Pytany, kto będzie wydawał takie decyzje, wskazał, że zostaną one zawarte w rozporządzeniu epidemicznym, które „daje takie uprawnienia o sposobie przemieszczania się na terenie całego kraju lub jego części”.

W tej chwili to rozporządzenie jest na poziomie Rady Ministrów, ale można to tak uprościć, że wtedy Ministerstwo Zdrowia proponuje rozwiązanie określenia sposobu przemieszczania się w danym regionie kraju.

Szumowski pytany o zorganizowany wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży, powiedział, że do połowy czerwca zostanie wydana rekomendacja na ten temat.

 

Redakcja: K. Ośko za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus
Urzędnicy z Giżycka przez dwa miesiące będą mieli niższe pensje. Powodem spadek dochodów miasta

Samorząd Giżycka walczy ze skutkami pandemii. Burmistrz zaproponował pracownikom obniżenie pensji i skrócenie czasu pracy. Większość zgodziła się na takie rozwiązanie. W kwietniu dochody miasta spadły...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV