Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak opiekować się seniorami i nie zwariować?

Fot. Łukasz Węglewski

W tym tygodniu do księgarń trafiła książka Teresy Kubach i Antoniny Tkaczuk pt. „Jak opiekować się seniorami w Niemczech i nie zwariować”.

Autorki zanim zostały opiekunkami osób starszych pracowały jako nauczycielki w Zespole Szkół w Lelkowie koło Pieniężna. Biurokracja w szkole, coraz mniejsza satysfakcja z pracy, niska płaca, i… decyzja, która odmieniła ich życie. Obie w po wielu latach nauczania doświadczyły wypalenia zawodowego.

Książka adresowana jest do tych, którzy już pracują w Niemczech lub zamierzają wyjechać. Ale nie tylko. Opieka nad starszymi ludźmi w Polsce i w całej starzejącej się Europie staje się jednym z poważniejszych wyzwań. I nie chodzi tu tylko o ten rodzaj opieki, za który płacimy. Każdy z nas ma bliskich, którzy wymagają albo wkrótce mogą wymagać naszej opieki. Każdy z nas może stać się opiekunem. Dlatego warto wsłuchać się w każdy sensowny głos w tej sprawie.

Do wysłuchania audycji zaprasza Alicja Kulik.

00:00 / 00:00

(akul/łw/as)

Więcej w starość, Alicja Kulik
Magdalena Golon z Rozóg

Gdy Pan Wojciech Szewczak - od niedawna dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rozogach - usłyszał: „To się tu nie uda”, szczerze się zmartwił. Szczęśliwie, to defetystyczne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV