Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak pogodzić pieszych i kierowców? Policja apeluje: zamiast jechać po innych, przejdźmy to razem

W ubiegłym roku na Warmii i Mazurach w 260 wypadkach z udziałem pieszych, śmierć poniosły 33 osoby. Dlatego policjanci zorganizowali akcję, która ma monitorować zachowania kierowców i pieszych.

Ponad 68 % wypadków spowodowanych przez kierowców względem pieszych miało miejsce na zebrach. Z kolei ponad 86 % wypadków piesi spowodowali na jezdni, poza wyznaczonymi przejściami. Na forach internetowych wrze. Obie strony obwiniają się nawzajem. Dlatego policjanci z Warmii i Mazur postanowili interweniować. W newralgicznym punkcie Olsztyna na ul. Wyszyńskiego przy przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej stanął specjalny samochód, który monitorował zachowania kierowców i pieszych. Policjanci nakręcili też spot zatytułowany: „Zamiast jechać po innych, przejdźmy to razem”, który uwypukla „wojnę” w sieci między kierowcami i pieszymi.

Przypominamy, kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na pasach. Z kolei pieszemu zabrania się wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Akcja, kierowcy, piesi
Pokłócił się z dziewczyną i zniszczył zaparkowane auto. Nastolatka zatrzymał policjant po służbie [FILM]

23-latek niszczył zaparkowane auta na olsztyńskich Nagórkach. Wandala zatrzymał spacerujący po służbie policjant. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Do zdarzenia doszło na ulicy Orłowicza w Olsztynie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV