Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak przyciągnąć Rosjan na zakupy?

Najbliżej położona Obwodu Kaliningradzkiego gmina Braniewo chce przyciągnąć Rosjan na zakupy. W gminie są dwa przejścia graniczne z Obwodem Kaliningradzkim, w Grzechotkach i Gronowie.

Jednak w okolicach Braniewa nie ma dużych marketów, dlatego mieszkańcy Kaliningradu jeżdżą do większych miast, np. do Trójmiasta.

Aby to zmienić w Braniewie są budowane wielkopowierzchniowe sklepy. Pod podobne obiekty są też przygotowane gminne grunty – powiedział Tomasz Sielicki wójt gminy Braniewo. Dodał, że tereny są odpowiednie do budowy hal wystawienniczo-targowych i dużych powierzchni handlowych. Mogą to być zarówno obiekty spożywcze jak i przemysłowe. Władze gminy liczą, że inwestorów będzie wielu, bo to stworzyłoby nowe miejsca pracy.

Powiat braniewski jest drugim w regionie z najwyższą stopą bezrobocia. W lutym wyniosła ona 31,4%. Wyższa była tylko w powiecie piskim. Według ostatnich danych Głównego Urzędu Statystycznego pracy nie ma 4700-et mieszkańców powiatu braniewskiego. (ami/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Obwód Kaliningradzki, Rosja, Braniewo, zakupy
Kolejne przejście graniczne?

Władze Węgorzewa chcą uruchomić polsko-rosyjskie przejście graniczne Perły-Kryłowo. Starania w tym kierunku są podejmowane od wielu lat, jednak przejście wciąż nie powstało. Gmina wykupiła już przygraniczne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV