Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak tanio i szybko rozwiązywać konflikty? W poniedziałek rusza Tydzień Mediacji

Sąd Okręgowy w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Zamiast na sali rozpraw lepiej spróbować rozwiązać spór przy pomocy mediatora –  w  poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Olsztynie rozpoczynają się pierwsze otwarte warmińsko-mazurskie spotkania sędziów, mediatorów i obywateli.

Chodzi o to, by pokazać, że mediacja to nie tylko skuteczny, ale też tani i szybki sposób rozwiązywania konfliktów. Dla kogo jest mediacja – wyjaśnia sędzia Jolanta Biernat-Kalinowska, koordynatorka ds. Mediacji Sądu Okręgowego w Olsztynie:

Dla wszystkich, którzy chcą rozwiązać spór, a nie tylko „dołożyć” drugiej stronie.

Jest to możliwe dzięki spojrzeniu na sprawę z zewnątrz – taką rolę w rozwiązaniu sporów ma właśnie mediator – dodaje mecenas Ewa Samoiłło-Dąbrowska, która prowadzi mediacje na co dzień:

Mediator słucha zarówno jednej, jak i drugiej strony, aby doprowadzić do rozwiązania konfliktu.

Tydzień mediacji w Olsztynie rozpocznie się w poniedziałek i potrwa do piątku. Oprócz dyżurów indywidualnych zaplanowano też cykl spotkań otwartych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Sądu Okręgowego.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mediacja, Sąd Okręgowy w Olsztynie, tydzień mediacji, Jolanta Biernat-Kalinowska
Sąd skazał mężczyznę, który planował zamach na rząd i prezydenta

4 lata i 8 miesięcy więzienia dla niedoszłego zamachowca z podolsztyńskiego Marcinkowa. Taki wyrok usłyszał Wojciech K., oskarżony o przygotowywanie zamachu na konstytucyjne organy władzy państwowej....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV