Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Jak ty uważasz słowo miłość”

Jak Ty uważasz słowo miłość

Wybrane fragmenty z ostatniej powieść Fiodora Dostojewskiego – uważanej za ukoronowanie jego twórczości, czyli z „Braci Karamazow” składają się na spektakl dyplomowy słuchaczy Studium Aktorskiego przy olsztyńskim Teatrze Jaracza.

Premiera odbędzie się dziś o godzinie 18 na Scenie u Sewruka. Oszczędność scenografii, muzyka techno i młodzi aktorzy, którzy mierzą się z jednym z największych dzieł światowej literatury w spektaklu zatytułowanym „Jak ty uważasz słowo miłość”.

Reżyser Krzysztof Popiołek przyznaje, że wybranie fragmentów to był długa i trudna praca z uwagi na zadanie, jaki sobie postawił: odejść od klasycznego, utartego sposobu odczytywania utworu w stronę jego uwspółcześnienia

00:00 / 00:00

„Jak ty uważasz słowo miłość” to drugi z trzech spektakli dyplomowych , który przygotowali słuchacze Studium Aktorskiego. Na scenie zobaczymy także absolwenta tego studium Dawida Dziarkowskiego.

Autor: A. Kulik
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w teatr
Mona Lisa na deskach teatru im. Aleksandra Sewruka

Już jutro (02.12) w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu w ramach cyklu Scena przy stoliku zaprezentowana zostanie sztuka Łukasza Staniszewskiego pt. „Mona Lisa”. Wystąpią: Magda...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV