Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak w szkołach dba się o bezpieczeństwo dzieci?

Każda szkoła powinna mieć system zabezpieczenia uczniów przed porwaniem.
Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Po tym, jak policjanci odnaleźli wczoraj w Niemczech uprowadzoną 10-letnią Maję z okolic Szczecina, na nowo odżyła dyskusja o bezpieczeństwie dzieci.

Jak o nie dbać, żeby były bezpieczne, a z drugiej strony nie popaść w nadopiekuńczość? Pedagodzy radzą, aby jak najwięcej rozmawiać ze swoimi pociechami, a nauczyciele uspokajają, że trzymają rękę na pulsie.

Jak mówi dyrektor olsztyńskiej Szkoły Podstawowej nr 13 – Leszek Kirzenkowski – system bezpieczeństwa uczniów był w tej placówce wypracowywany latami:

00:00 / 00:00

Policjanci natomiast przypominają, że o każdym podejrzanym dorosłym, który obserwuje dzieci w pobliżu szkół, czy placów zabaw można powiadomić najbliższy komisariat lub komendę.

Przykładem było lutowe zatrzymanie mężczyzny, który obnażał się przed dziećmi na olsztyńskim Zatorzu. Takich sygnałów jest jednak niewiele – mówi nadkomisarz Katarzyna Szewioła z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie:

00:00 / 00:00

Przypomnijmy – po uprowadzeniu 10-latki spod Szczecina, po raz pierwszy w naszym kraju policja uruchomiła „Child Alert”, czyli system powiadamiania jak najszerszego grona odbiorców o zaginionym dziecku. Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie www.childalert.pl

(mswin/as)

 Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego:

00:00 / 00:00

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, szkoła
Będą mniejsze opłaty za żłobki w regionie

Na Warmii i Mazurach rozpoczął się, dofinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, projekt Maluch 2015. Najwięcej, bo 65 miejsc w żłobku zostanie dofinansowanych w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV