Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak walczyć z nielegalnymi reklamami i miejskim spamem? Rusza przedświąteczna kampania „WyŁADnijMY Elbląg”

Fot. M. Stankiewicz

WyŁADnijMY Elbląg – to hasło przedświątecznej akcji, która ma na celu uświadomienie mieszkańcom, że każdy ma wpływ na wygląd miasta.

Kampania ma zwrócić uwagę na estetykę przestrzeni publicznej i skłaniać do działania tych, którzy nie zgadzają się na nielegalne, szpetne reklamy, miejski spam, czy chaos przestrzenny.

Drugą częścią akcji WyŁADnijMY Elbląg jest konkurs plastyczny kierowany do dzieci i młodzieży. Jego finał planowany jest w przyszłym roku przed wakacjami.

Akcja ma zniechęcać do łamania prawa i zachęcać do legalnych form reklamy, bo takie przecież są – tłumaczy Roman Smoliński z Urzędu Miasta. A miejscy aktywiści od dawna namawiają do wzięcia spraw w swoje ręce i usuwania reklamowych śmieci przy każdej okazji – w drodze do pracy czy na spacerze. Początek akcji nie jest przypadkowy – przed świętami różne firmy wzmagają swoje działanie reklamowe, nie zawsze zgodne z przepisami.

Dodajmy, w tym roku elbląski Departament Urbanistyki i Architektury odnotował blisko 20 incydentów związanych z ulotkami reklamowymi rozklejonymi w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Akcja, kampania, ulotki, nielegalne, reklamy, WyŁADnijMY Elbląg, spam
„Mamy kota na punkcie mleka”. Ogólnopolska kampania dotarła do Olsztyna

Kampania "Mamy kota na punkcie mleka" to pomysł na propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych, w tym picia krowiego mleka, jako źródła wapnia i witamin. Pijąc mleko dostarczamy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV