Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak walczyć z przemytem papierosów?

Bagażnik mercedesa po brzegi wypełniony był papierosami. Fot. Izba Celna

Polskie i europejskie służby celne podsumowały na przejściu granicznym w Grzechotkach wspólną akcję pod kryptonimem Baltica.

Polegała ona na uniemożliwianiu przemytu papierosów przez polską granicę w głąb Europy. Chociaż wspólne wnioski z udanej akcji i przebiegu współpracy są tajemnicą, to już efekt działań jest podawany z dumą – podkreśla Dariusz Postek, szef Izby Celnej w Olsztynie:

00:00 / 00:00
W Polsce nie odnotowuje się przemytu papierosów na dużą salę np. TIR-ach czy wagonach kolejowych. A próby szmuglowania mniejszych ilości też są likwidowane:
00:00 / 00:00

Proceder kwitnie, bo jest opłacalny, a prawodawstwo w poszczególnych państwach Unii Europejskiej jest różne i kary wcale nie są surowe – dodaje Mariusz Koter z OLAV czyli Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych zajmującego się m.in. sprawami celnymi:

00:00 / 00:00

Wbrew obiegowym opiniom, przemyt papierosów wcale nie jest największym problemem na wschodniej granicy Polski. W największym stopniu dotyka Irlandię i Wielką Brytanię.

Relacja Miry Stankiewicz:

00:00 / 00:00

 

(stan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, papierosy, granica, Grzechotki
Służba Celna zniszczy papierosy z przemytu

Prawie 570 tysięcy paczek papierosów zniszczy olsztyńska Służba Celna. Rekordowa partia tytoniu pochodzi z jednorazowego przemytu na granicy polsko-rosyjskiej. Według prawa takiego towaru nie można sprzedać...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV