Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak walczyć z przestępstwami gospodarczymi? O tym rozmawiali eksperci w Rynie

Fot. Fotolia.pl

W Rynie rozpoczęła się dwudniowa, Międzynarodowa Konferencja Służb Publicznych „Razem na rzecz bezpieczeństwa ekonomicznego Polski”. Omawiane są problemy związane z identyfikacją, prognozowaniem i zwalczaniem przestępstw gospodarczych.

Spotkanie jest także okazją do rozmów o możliwości współpracy różnych służb w celu skuteczniejszego działania. W Polsce najbardziej rozpowszechnione tego typu przestępstwa to oszustwa podatkowe i defraudacje środków publicznych.

Pojawiają się bowiem, jak mówi podinspektor Ryszard Chudy z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, coraz to nowe formy przestępstw ekonomicznych:

00:00 / 00:00

Statystyki pokazują, że skala tego rodzaju przestępstw w Polsce zmniejsza się, mówi naczelnik wydziału d/s przestępczości finansowo-skarbowej prokuratury regionalnej w Gdańsku, Paweł Kołodziejski:

00:00 / 00:00

Skala tych przestępstw jednak się zmniejsza. Wynika to m. in. z zaostrzenia przepisów. W konferencji biorą udział eksperci z policji, ABW, prokuratur a także z wyższych uczelni zajmujących się tą tematyką.

Wśród gości są także specjaliści z Wielkiej Brytanii, Włoch i Niemiec.

 

Autor: M. Borsiak
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konferencja, Ryszard Chudy, przestępstwa gospodarcze, Paweł Kołodziejski
Relacje ze spotkań Indykpolu AZS na antenie Radia Olsztyn. „To będzie trudny sezon” – zapowiada trener Santilli

W siedzibie naszej rozgłośni odbyła się konferencja prasowa przed rozpoczęciem sezonu siatkarskiej Plus Ligi. Indykpol AZS Olsztyn po raz 18. będzie rywalizował z najlepszymi drużynami w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV