Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak zakończy się sprawa protestu pielęgniarek z olsztyńskiego Szpitala Wojewódzkiego? Dyrekcja placówki chce przerwania akcji

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie

Niedobory kadrowe, przemęczenie, ryzyko popełnienia błędów zawodowych i w konsekwencji narażenie na utratę zdrowia i życia pacjentów. Akcja protestacyjna ogólnopolskiego związku zawodowego pielęgniarek i położnych w Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie przybiera na sile.

Związkowcy szykują doniesienie do prokuratury w sprawie uporczywego utrudniania prowadzenia protestu, który trwa od 2015 roku. Pomimo ingerencji w 2018 roku mediatora z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej nie udało się dojść do porozumienia. Stąd akcja protestacyjna i oklejenie plakatami szpitala m.in z informacjami o wotum nieufności dla pracodawcy.

Dyrekcja nie uznaje zasadności sporu i chce przerwania akcji. W czwartek miała się odnieść do nowych związkowych postulatów, ale znów nie doszło do spotkania – mówi wiceprzewodnicząca związku pielęgniarek i położnych w szpitalu Barbara Bonisławska:

00:00 / 00:00

Związkowcy mówią też o stosowaniu nacisków kierowniczych na pracowników szpitala, by ci nie popierali protestu. Informują też o zrywaniu plakatów protestacyjnych. Straty oszacowano na ponad cztery tysiące złotych. Wyjaśnia to policja.

Dyrekcja Szpitala w komunikacie przysłanym do redakcji Radia Olsztyn oświadcza natomiast, że w chwili obecnej nie prowadzi sporu zbiorowego z pielęgniarkami, a przedstawione w informacji zarzuty mają charakter pomówień.

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w protest, plakaty, Szpital Wojewódzki w Olsztynie
Strajk pracowników Sądu Rejonowego w Olsztynie. Jakich podwyżek domagają się urzędnicy?

Pracownicy Sądu Rejonowego w Olsztynie domagają się podwyżek. Przez 15 minut protestowali przed gmachem przy ulicy Dąbrowszczaków. Ministerstwo Sprawiedliwości i członkowie Krajowej Rady Sądownictwa przypominają z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV