Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jak założyć i prowadzić Uniwersytet Trzeciego Wieku? Seniorzy z kraju i zza granicy spotkali się w Olsztynie

Fot. D. Grzymska

Po raz trzynasty w Olsztynie zainaugurowano Europejskie Spotkania Integracyjne Polskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Tym razem przyjechało 85 delegatów m.in. z Litwy, Ukrainy, Białorusi, Rumunii, Uzbekistanu, Austrii i Wielkiej Brytanii oraz 10 przedstawicieli Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Polski.

Jak mówi Aldona Bagińska, prezes Akademii Trzeciego Wieku w Olsztynie, celem tych spotkań jest integracja i aktywizacja polskich seniorów mieszkających za granicą. Nasi rodacy bardzo chętnie korzystają z możliwości przyjazdu do Polski, bo jak podkreślają – bardzo brakuje im kontaktu z ojczyzną. W Olsztynie zdobywają wiedzą jak założyć i prowadzić taką uczelnię.

00:00 / 00:00

Jedną z założonych z inicjatywy naszych seniorów uczelni jest Polski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Solecznikach na Litwie – przyznaje prezes Antoni Jankowski. To największa uczelnia dla seniorów na Litwie, który liczy ponad stu słuchaczy.

00:00 / 00:00

Impreza potrwa do piątku, a w planach są m.in. wycieczki, ciekawe wykłady i bogaty program kulturalny. Jest to jak dotąd jedyne w Polsce takie spotkanie integrujące polonijnych seniorów, a całego zaplecza, włącznie z akademikami i aulami wykładowymi użycza bezpłatnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w seniorzy, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Europejskie Spotkania Integracyjne Polskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Aldona Bagińska
Policja apeluje do seniorów. „Nie daj się nabrać na pokazach i prezentacjach”

Elbląska policja i Miejski Rzecznik Praw Konsumentów włączyli się w akcję prewencyjną UOKiK, dotyczącą zakupów kosztownych przedmiotów podczas tzw. prezentacji. Kampania kierowana jest do seniorów, bo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV