Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jaki jest „Koniec bajki”? Dowiemy się w sobotę

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Olsztyński Teatr Lalek. Fot. Łukasz Węglewski

Dobiegają końca prace nad spektaklem „Koniec Bajki” na podstawie tekstu Anny Wieczorek. Premiera  już 12 maja w Olsztyńskim Teatrze Lalek.

W spektaklu zobaczymy między innymi przyszłego aktora teatru – Piotra Michalczuka, który jesienią wejdzie w skład zespołu aktorskiego. Czego jego zdaniem może nauczyć dzieci ta sztuka? – Że nic nie jest do końca białe, nic nie jest do końca czarne. Nie warto się przywiązywać do stereotypów. Warto patrzeć szerzej na rzeczywistość i nie mieć klapek na oczach.

Odtwórczynią roli Baby Jagi w sztuce jest Agnieszka Roszko. Jak tłumaczy aktorka jej postać nie jest wcale zła: – Baba Jaga jest tak naprawdę osobą wrażliwą.Od dziecka słyszymy, że ona jest zła, okrutna i dlatego boją się jej wszystkie dzieci. A dlaczego się taka stała? Dowiemy się ze spektaklu, na który serdecznie zapraszam.

Premiera w najbliższą sobotę o godzinie 17.00.

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w spektakl, aktor
Aktor „Dywizjonu 303” składa muzyczny hołd polskim lotnikom

Aleksander Wróbel zagrał w "Dywizjonie 303", polskiej superprodukcji, która niebawem trafi do kin.  Fascynację lataniem przeniósł na grunt muzyczny. Właśnie wydał swój debiutancki singiel "Skrzydła", dedykowany...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV