Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jaki plecak wybrać dla pierwszoklasisty?

Fot. Ł. Węglewski

Coraz więcej dzieci cierpi na skrzywienia kręgosłupa. To nie tylko efekt niewielkiej ilości ruchu i spędzania długich godzin przed komputerem lub telewizorem, ale także źle dobranych plecaków szkolnych.

Zdaniem specjalistów ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie warto wybrać dobry plecak, najlepiej z usztywnianym tyłem. Lepiej natomiast omijać plecaki lub torby z rączkami do ciągnięcia, bo przez nie dzieci dodatkowo się skrzywiają. Takie plecaki często są też za ciężkie. Uczniowie nie powinni także nosić książek w torbach na ramię. Jaki plecak wybrać dla dziecka? Przed tym pytaniem staje teraz wielu rodziców zwłaszcza pierwszoklasistów.

Pielęgniarka ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie Paulina Bartnicka poleca plecaki, bo one – jej zdaniem – w najmniejszym stopniu nadwyrężają młode kręgosłupy:

00:00 / 00:00

Rodzice, którzy chcieliby się więcej dowiedzieć o tym, jak dbać o kręgosłupy swoich dzieci, mogą się skonsultować ze specjalistami ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. (skra/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, uczeń, kręgosłup, plecak
Kończy się remont szkoły muzycznej w Elblągu

Uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu zaczną nowy rok szkolny w nowych pomieszczeniach. 1 września będzie oddane dobudowane skrzydło, a w nim m.in. nowoczesne sale...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV