Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jakie korzyści płyną ze szczepień? GIS organizuje konkurs dla nauczycieli

Zwiększenie świadomości dotyczącej znaczenia szczepień to główny cel przeznaczonego dla nauczycieli konkursu na scenariusz lekcji. O jego organizacji poinformował w poniedziałek Główny Inspektorat Sanitarny.

Zapraszamy do udziału w konkursie, który pokazuje korzyści wynikające ze szczepień, zwraca uwagę na znaczenie szczepień dla zdrowia publicznego i zdrowia jednostki, propaguje profilaktykę chorób zakaźnych poprzez szczepienia oraz pogłębia wiedzę na temat mechanizmów działania szczepień

– wskazano na stronie GIS.

Zadanie konkursowe polega na zaplanowaniu oraz opisaniu lekcji poświęconej problematyce szczepień. Konkurs – jak przekazano – adresowany jest do nauczycieli z województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, śląskiego i wielkopolskiego.

Wyróżnione scenariusze zostaną opublikowane w formie elektronicznej (e-book), a autorzy czterech nagrodzonych scenariuszy otrzymają nagrodę – bon o wartości 500 zł.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: zaszczepsiewiedza.pl/konkurs.

 

Autor: K. Lechowicz-Dyl (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs, szczepienia, nauczyciele
Olecko chce chronić nastolatki przed nowotworem szyjki macicy. Właśnie ruszają bezpłatne szczepienia

14-latki z powiatu oleckiego mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko wirusowi HPV. Zakup szczepionek sfinansuje starostwo powiatowe. Wirus brodawczaka ludzkiego HPV odpowiada za powstawanie raka szyjki macicy....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV