Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jako pierwsza w województwie będzie kształciła przyszłych psychologów. Elbląska uczelnia utworzyła nowy wydział

Fot. fotolia.pl

W Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej powstał pierwszy w województwie warmińsko-mazurskim wydział psychologii.

Będzie kształcił specjalistów w czterech modułach. Rekrutacja on line już trwa, przyjmowanie dokumentów rozpocznie się 1 czerwca. Pierwsze zajęcia zaczną się w październiku.

Elbląska uczelnia poszerza ofertę, bo jest ogromna potrzeba specjalistów gotowych do pracy m.in. w szkołach. Mamy do czynienia z coraz większą liczbą różnych zaburzeń u młodzieży

– podkreśla rektor EUHE prof. Zdzisław Dubiella.

Jest zgoda ministra, bo żadna uczelnia nie kształci w tym kierunku. Przyszli specjaliści mają do wyboru cztery moduły: m.in. psychologię kliniczną czy uzależnień i zdrowia. Kierunek będzie obsadzony przez elbląskich wykładowców, których wesprą nauczyciele z gdańskich uczelni.

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna zajmuje się kształceniem zawodowym ludzi dorosłych w dwóch Wydziałach: Nauk o Zdrowiu oraz Administracji i Nauk Społecznych. Studia odbywają się w systemie dziennym i zaocznym.

Uczelnia ma własną bazę dydaktyczną, poszerzaną obecnie o nowy gmach, w którym mieścić się będzie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznych.

 

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, psychologia
Wielka zbiórka śmieci w Elblągu. W mieście trwają Dni Recyklingu

W Elblągu trwają Dni Recyklingu. W zeszłym roku ponad 150 ton odpadów do dalszego przetworzenia zebrali uczniowie szkół z miasta i powiatu podczas 22. edycji całorocznego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV