Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jakub Czerwiński przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn

Fot. Indykpol AZS

Mistrz Polski Juniorów 2019 i brązowy medalista tegorocznych mistrzostw, Jakub Czerwiński przez najbliższe trzy sezony będzie reprezentował Indykpol AZS Olsztyn!

Jakub Czerwiński urodził się w 22 lipca 2001 roku w Wągrowcu. Swoje pierwsze kroki w siatkówce stawiał w NTS Trójka Nakło. W 2015 roku zajął 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików, a rok później, w kategorii kadetów, również stanął na najniższym stopniu podium.

W 2017 roku rozpoczął naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Wraz z kolegami z reprezentacji, zdobył m.in. złoty medal EEVZA do lat 17 (2017) oraz był uczestnikiem MŚ do lat 21 w 2019 roku (w kadrze występowali również Mateusz Poręba i Remek Kapica).

Największym sukcesem młodego siatkarza jest tytuł Mistrza Polski Juniorów w 2019 roku. Czerwiński zdobył medal w barwach Trefla Gdańsk, zostając również najlepszym przyjmującym turnieju. Choć w tym roku nie udało się zawodnikowi powtórzyć tego sukcesu, to i tak może on zaliczyć mistrzostwa do udanych. Na zakończonych niedawno zawodach w Dębicy, Czerwiński zdobył brązowy medal.

Młody przyjmujący w minionym sezonie, brał udział w rozgrywkach KRISPOL 1. Ligi w zespole SMS Spała. Sezon 2020/2021 będzie debiutem dla przyjmującego na PlusLigowych parkietach.

Pojawiła się fajna oferta z Indykpolu AZS Olsztyn i zdecydowałem, że czas sprawdzić się na PlusLigowych parkietach. Mam tutaj starszych kolegów (Mateusz Poręba i Remek Kapica – red.), z którymi konsultowałem ten wybór. Doradzali mi to miejsce, dlatego wybrałem klub z Olsztyna. Jestem bardzo podekscytowany i nie mogę doczekać się nowego sezonu

– przyznał zawodnik.

Kontrakt młodego przyjmującego z olsztyńskim klubem, będzie obowiązywał przez trzy sezony. Jakub Czerwiński w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 9.

 

Redakcja: K. Ośko za Indykpol AZS Olsztyn

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn
Młode siatkarki Chemika osiągnęły dobry wynik w mistrzostwach Polski

To był udany rok dla juniorek Chemika Olsztyn. W turnieju finałowym siatkarskich mistrzostw Polski, podopieczne Macieja Dobrowolskiego i Piotra Stasiewicza zajęły 7. miejsce. Na uwagę zasługuje...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV