Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jakub Kochanowski: Cieszę się, że ten sukces cały czas żyje

Jakub Kochanowski, Fot. Archiwum RO

Minęło już trochę czasu po największym sukcesie młodzieżowej siatkówki od 14 lat. Drugiego lipca reprezentacja Polski juniorów wygrała Mistrzostwa Świata do lat 21.

MVP mundialu, kapitan kadry i środkowy Indykpolu AZSu Olsztyn – Jakub Kochanowski mówi: „Nikt nie daje nam zapomnieć o tym sukcesie

Cały czas jest o nas pełno informacji w internecie. Do teraz zbieram gratulacje za Mistrzostwa Świata. Cieszę się, że ludzie ciągle pamiętają o naszym sukcesie.

-dodaje Jakub Kochanowski

Środkowy Indykpolu AZS Olsztyn opowiada również o trudnych początkach swojej kariery

Bardzo często zastanawiałem się, czy nie zmienić pozycji. Nie byłem pewny, czy mój wzrost pozwoli mi na grę na najwyższym poziomie na środku. Radziłem się wielu trenerów, między innymi trenera Nawrockiego, Pawlika czy trenera Gardiniego. Rozmawiałem nawet z prezesem Indykpolu AZS, Tomaszem Jankowskim. Bardzo dużo inwestowano we mnie na pozycji środkowego. Dużo znaczyły dla mnie słowa Andrei Gardiniego, że wzrost nie jest najważniejszy – ważniejsze jest to, jak mam ułożone ręce, jak szybkie nogi, co mam w głowie. Trener Gardini we mnie wierzył i to rozwiało wszelkie moje wątpliwości.

-mówi kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski

Posłuchaj rozmowy Piotra Świniarskiego z Jakubem Kochanowskim.

00:00 / 00:00

 

Autor: Piotr Świniarski

Redakcja: Adrian Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn, Mistrzostwa Świata Juniorów, Jakub Kochanowski, środkowy
Blask złota we wspomnieniach olsztyńskich siatkarzy

Równo tydzień temu siatkarska reprezentacja Polski do lat 21 rozbiła w finale Mistrzostw Świata Juniorów Kubę 3:0 i została po 14 latach najlepszą drużyną globu. MVP...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV