Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jakub Wawrzak z Torunia zwycięzcą Otwartych Fotograficznych Mistrzostw Olsztyna

Laureat Grand Prix Jakub Wawrzak z Torunia

Prawie 200 autorów nadesłało 935 zdjęć na 13. edycję Otwartych Fotograficznych Mistrzostw Olsztyna. Prace te oceniane były w trzech kategoriach.

Zwycięzcą kategorii „Człowiek” i laureatem Grand Prix został Jakub Wawrzak z Torunia, który do konkursu zgłosił cykl sześciu prac ukazujących ludzi w codziennych sytuacjach. Prace te wyróżniały się m.in. szczególną kolorystyką.

W kategorii „Natura” najwyżej oceniono zdjęcia Irmy Kamińskiej, a najciekawsze prace poświęcone architekturze wykonał Jerzy Safjański.

Jurorka mistrzostw Kaja Werbanowska zaznaczyła, że zdecydowana większość zdjęć nadesłana została spoza województwa. Konkurs ma bowiem ugruntowana pozycję w krajowym środowisku fotograficznym. Zarówno zdjęcia nagrodzone, jak i wyróżnione prezentowane są w Galerii Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

 

Autor: R.Lesiński
Redakcja: BSC

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fotografia, mok
Twierdza Boyen w obiektywie. Konkurs fotograficzny dla amatorów i zawodowców

„Twierdza Boyen – Kwiatek do lufy” - tak zatytułowany jest konkursu fotograficzny, którego celem  jest ukazanie walorów giżyckiej fortyfikacji zarówno w sposób artystyczny jak i militarny,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV