Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jan Bobek z PSL nowym przewodniczącym sejmiku województwa

Jan Bobek, fot. Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski

Zmiana na tym stanowisku na rok przed wyborami samorządowymi była konieczna, bo dotychczasowy przewodniczący – Piotr Żuchowski – został dyrektorem Muzeum Warmii i Mazur.

Nowym przewodniczącym sejmiku województwa został Jan Bobek z PSL, który był jedynym kandydatem. Uzyskał 18 głosów za, 4 radnych głosowało przeciw, a 4 się wstrzymało.

Wybór przewodniczącego był formalnością, gdyż w 30-osobowym sejmiku 14 radnych ma PSL, a 9 koalicjant Stronnictwa – Platforma Obywatelska.

Jan Bobek stawia sobie za cel, by za rok opozycja co najwyżej wstrzymała się przy głosowaniu absolutorium dla zarządu województwa. Dzisiaj klub Prawa i Sprawiedliwości głosował przeciw.

Jan Bobek ma lat 58,  jest radnym sejmiku od 2002 roku, jest też I kadencję radnym powiatowym w Braniewie, gdzie mieszka. Jest leśnikiem, przez 15 lat, do 2016 roku był nadleśniczym w Nadleśnictwie Zaporowo, obecnie pracuje w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Posłuchaj reportażu Adama Sochy, jak wyglądały kulisy wyboru przewodniczącego.

00:00 / 00:00

(ASocha//BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejmik, przewodniczący, Piotr Żuchowski
W audycji „Jeden na Jednego” o zmianie na stanowisku dyrektora Muzeum Warmii i Mazur i ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej

„Jeden na jednego” czyli starcie opozycji z partią rządzącą. Goście audycji rozmawiali o badaniach po ekshumacjach ofiar katastrofy smoleńskiej, które wykazały wiele nieprawidłowości oraz nominacji Piotra...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV