Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jan Paweł II patronem Ełku

Pomnik Jana Pawła II w Ełku. Fot. M. Zbrożek

Watykan zatwierdził wybór św. Jana Pawła II na patrona Ełku. Potwierdza to dekret Watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Dokument zostanie odczytany 7 czerwca, podczas uroczystego zakończenia peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji ełckiej, połączonego z diecezjalnym dziękczynieniem za kanonizację św. Jana Pawła II.

Pod wnioskiem o wszczęcie procedury ustanowienia papieża Polaka patronem Ełku podpisało się ponad 4 tysiące mieszkańców tego miasta. Podpisy zbierano pod koniec ubiegłego roku, po niedzielnych nabożeństwach w większości parafii. Akcję zorganizowały miejscowe środowiska katolickie.

Organizatorzy przypominali, że to św. Jan Paweł II powołał diecezję ełcką, a podczas wizyty w Ełku odprawił mszę, w której uczestniczyło 300 tysięcy ludzi i było to największe zgromadzenie w historii tego miasta. (pap/msoch/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, Jan Paweł II
Elblążanie pamiętają o Ojcu Świętym

Elblążanie Janowi Pawłowi II - to hasło Papieskiego Pikniku, który trwa na Starym Mieście w Elblągu. W planie są uroczystości religijne, festyn rodzinny i koncert z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV