Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Janusz Ch. zrezygnował z funkcji prorektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

WSPol w Szczytnie, fot. wspol.edu.pl

Jak poinformował Polskie Radio Olsztyn rzecznik Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Marcin Piotrowski, we wtorek Janusz Ch. złożył rezygnację. Było to dzień po tym, jak wniosek o jego odwołanie do senatu uczelni skierował komendant-rektor Marek Fałdowski.

Komendant zareagował w ten sposób na informacje o przedstawionych Januszowi Ch. przez prokuraturę pięciu zarzutach. Jeden z nich dotyczył pobierania wynagrodzenia jednocześnie z olsztyńskiej polikliniki, której był dyrektorem i z Wyższej Szkoły Policji. Zdaniem prokuratury, jako dyrektor szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, wyrządził szkody majątkowe w łącznej wysokości 762 tysięcy złotych.

Janusz Ch. został odwołany z funkcji dyrektora polikliniki w 2014 roku przez ministra spraw wewnętrznych, po 10 latach kierowania placówką. Powodem odwołania było zadłużenie szpitala na 90 milionów złotych. Zaraz po odwołaniu Janusz Ch. objął funkcję prorektora WSPol w Szczytnie.

W miniony piątek (7 lipca) Januszowi Ch. postawiono zarzuty nadużycia zaufania, przekroczenia uprawnień i przywłaszczenia mienia. Zdaniem prokuratury olsztyński szpital MSWiA stracił przez to co najmniej 760 tysięcy złotych.

W listopadzie 2013 roku Janusz Ch. był gościem Porannych Pytań Polskiego Radia Olsztyn. Leszek Cimoch pytał m.in. o zadłużenie szpitala MSWiA w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Szpital MSWiA w Olsztynie

Autor: A.Socha//A.Podbielska
Redakcja: BSChromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WSPol, Janusz Chełchowski
CBA kontroluje przebudowę strzelnicy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Funkcjonariusze CBA sprawdzają w szkole przebudowę strzelnicy o wartości ponad 4,2 mln zł. Prowadzona przez...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV