Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Janusz Cichoń: Bez poparcia małych miejscowości nie da się wygrać wyborów


– Liczyliśmy na cztery mandaty poselskie w skali olsztyńskiego okręgu wyborczego – przyznał w Porannych pytaniach wybrany w reelekcji poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Cichoń.

Poseł był liderem listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu 35. Uzyskał prawie 26 i pół tysiąca głosów. W tej części regionu 5 mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, 3 Koalicja Obywatelska i po jednym SLD i PSL.

Janusz Cichoń  sugerował, że jego formacja „nie ma pomysłu na to jak dotrzeć do mieszkańców wsi i małych miejscowości”:

Wygląda na to, że bez przekonania małych miejscowości nie da się wygrać wyborów. Mamy z tym kłopot – mieszkańcy tych obszarów są poddani indoktrynacji telewizji publicznej.

W okręgu 35. Koalicja Obywatelska zdobyła 87 tysięcy głosów, a PiS 128 tysięcy.

Janusz Cichoń powiedział również, że Mateusz Morawiecki nie powinien pozostać premierem. Ocenił go krytycznie nie tylko za czas bycia szefem rządu, ale również za okres, w którym kierował resortem finansów:

Był on ministrem finansów w czasach, gdy kwitła tam mafia zorganizowana przez urzędników resortu finansów. Zarzuca nam się lukę VAT-owską, jeśli jednak przemnożymy ją przez liczbę lat, jakie PiS może sprawować władzę, to ta luka nie byłaby mniejsza niż za naszych rządów.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Januszem Cichoniem

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Platforma Obywatelska, Janusz Cichoń, video, Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki, burmistrz Włoch i odpowiedzialność zbiorowa za niesegregowanie śmieci. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Gośćmi Marka Lewińskiego w audycji byli: Konfederacja - Piotr Lisiecki, Lewica - Zbigniew Szczypiński, PSL - Krzysztof Hećman, Koalicja Obywatelska - Janusz Cichoń, Prawo i Sprawiedliwość...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV