Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Janusz Cichoń: dla mnie taśmy „Wprost” są szokujące

Wiceminister finansów Janusz Cichoń. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Politycy rozmawiają ze sobą na każdej płaszczyźnie – mówił w Porannych Pytaniach wiceminister finansów Janusz Cichoń.

Zdaniem gościa Radia Olsztyn, mimo że taśmy „Wprost” są szokujące to nie powinny wzruszyć polską sceną polityczną. Żeby przekonać innych do swoich racji, politycy rozmawiają ze sobą w różnych miejscach i na wiele sposobów – tłumaczył w Radiu Olsztyn Janusz Cichoń. Problemem jest język jakim operują niektórzy politycy – dodał. Minister Janusz Cichoń nie chciał się podjąć szczegółowej analizy prezentowanych przez media rozmów szefów NBP i MSW.

Czy na szczycie polskiej sceny politycznej dojdzie do roszad? O 15:00 premier Donald Tusk ma się odnieść do publikacji taśm „Wprost”. Nagrano prywatne spotkanie ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza z szefem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką. Szef MSW sondował szefa NBP między innymi co do możliwości użycia banku centralnego do sfinansowania deficytu budżetowego. W zamian Marek Belka chciał dymisji ministra finansów i zmian w prawie. Szef MSW miał między innymi stwierdzić, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie”. Po opublikowaniu taśm, opozycja żąda dymisji premiera. (bsc)

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Januszem Cichoniem

00:00 / 00:00

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PO, Platforma Obywatelska, Janusz Cichoń
Sąd zakazał informowania o rzekomym wyroku senatora

Sąd Okręgowy w Olsztynie zakazał dziennikarzowi Mariuszowi Kowalewskiemu rozpowszechniania informacji o rzekomym skazaniu przed laty senatora PO i rektora UWM, Ryszarda Góreckiego, i nakazał usunięcie tych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV