Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Janusz Cichoń i Jerzy Małecki komentują exposé premiera. Czy posłowie opozycji głosowali za wotum zaufania?

Janusz Cichoń i Jerzy Małecki

Jako mało ambitne określił exposé premiera Mateusza Morawieckiego Janusz Cichoń. Poseł Platformy Obywatelskiej w Porannych pytaniach Radia Olsztyn zarzucił premierowi, że unikał konkretów. Na jego zarzuty odpowiedział Jerzy Małecki z Prawa i Sprawiedliwości.

Było bardzo mało konkretów. Myślę, że to lekcja wyciągnięta przez samego premiera z poprzednich, bardzo konkretnych deklaracji, z których się nie wywiązał. Jego exposé było rozmyte, nie miało znamion planu

– komentował Janusz Cichoń.

Poseł PiS Jerzy Małecki bronił premiera zwracając uwagę na to, że nowy rząd jest rządem kontynuacji:

To nasza druga kadencja. Chcemy kontynuować to, co zaczęliśmy, a także rozwijać pewne elementy. Skupiamy się na realizacji naszych obietnic wyborczych. Nie zgodzę się, że nie zostały przestawione plany. Nawet jak w kuluarach rozmawialiśmy z posłami opozycji, mówiło się, że wczorajsze exposé wybiegało szerzej niż tylko na najbliższą kadencję.

Janusz Cichoń dodał, że premier nie zauważył w czasie swojego wystąpienia spowolnienia gospodarczego w Europie. Jednocześnie poseł zwrócił uwagę, że spowolnienie dostrzegł prezes PiS:

Skorygował to Jarosław Kaczyński, zauważając to spowolnienie. Wskazał też konieczność działań, które mają ten proces ograniczyć. Może to być jednak mocno odczuwalne dla polskich gospodarstw i rodzin.

Jerzy Małecki przyznał z kolei, że gospodarka na Starym Kontynencie wchodzi w fazę małej dekoniunktury. Jednocześnie zauważył, że za votum zaufania dla rządu głosowali także posłowie opozycji:

Cieszę się, że exposé premiera zostało poparte przez część opozycji.

Janusz Cichoń odpowiedział, że wspomniani posłowie: Gabriela Lenartowicz, Marek Hok i Jacek Protas tak naprawdę byli przeciwko votum zaufania, a powodem zamieszania była nieprawidłowo działająca maszyna do głosowania.

Za wotum dla rządu głosowało 237 posłów, przeciw było 214. Trzech wstrzymało się od głosu.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Januszem Cichoniem i Jerzym Małeckim

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w głosowanie, Janusz Cichoń, expose, Mateusz Morawiecki, Jerzy Małecki
Nowy rząd, Sejm i Senat po pierwszych posiedzeniach oraz finanse samorządów. Oglądaj audycję publicystyczną My, Wy, Oni

Z zaproszenia Krzysztofa Kaszubskiego skorzystali: Andrzej Wyrębek – Konfederacja Radosław Król - PSL Monika Falej - posłanka Lewicy Janusz Cichoń – poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Rudnik...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV