Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Janusz Cichoń: Nie dopuścimy do tego, żeby prezydentem Olsztyna został Czesław Jerzy Małkowski

Janusz Cichoń (PO). Fot. Łukasz Węglewski

Niewinności Czesław Jerzy Małkowski nie wykazał i moim zdaniem nie jest w stanie. – podkreślił w Porannych pytaniach poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Cichoń.

W ten sposób polityk wypowiedział na temat startu byłego prezydenta Olsztyna w wyborach na prezydenta Olsztyna. Podkreślił, że traci na tym wizerunek stolicy Warmii i Mazur.

Seksafera powraca. Budzi to mój opór i bardzo głęboki niepokój. Olsztyn postrzegany jest niestety w Polsce coraz częściej poprzez pryzmat ratuszowej wieży i zdajemy się o tym wszyscy zapominać. Potem nadchodzą wybory i te wspomnienia, ta w gruncie rzeczy zmora, powraca. 

W dalszej części polityk PO odniósł się także do postulowanej przez jego ugrupowanie sprawy przywrócenia małego ruchu granicznego, który jego zdaniem wpływał korzystnie na rozwój handlu oraz turystyki, a tym samym poprawiał kondycję gospodarczą Warmii i Mazur.

W ostatnim czasie Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło rezolucję wzywającą Rosję do zwrotu Polsce wraku samolotu Tupolew, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się pod Smoleńskiem. Zdaniem Janusza Cichonia jest to wyraz bezradności Prawa i Sprawiedliwości.

To jest wyraz bezradności PiS-u w tej sprawie, która mnie w gruncie rzeczy nie zaskakuje. 3 lata rządów PiS-u już mijają i pamiętamy buńczuczne deklaracje w tej sprawie. Tego typu wystąpień mieliśmy po drodze naprawdę sporo.

Janusz Cichoń na zakończenie rozmowy wypowiedział się negatywnie na temat działań dotyczących gospodarki, prowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Do wysłuchania rozmowy z Januszem Cichoniem zaprasza Marek Lewiński

00:00 / 00:00

 

Autor: M.Lewiński
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, Poranne Pytania
Leonard Krasulski: Dzięki przekopowi Mierzei Wiślanej, Elbląg stanie się naturalnym zapleczem Gdańska

Wykonania kanału wodnego daje wielkie możliwości dla Zalewu Wiślanego. Przede wszystkim udrożniony zostanie Gdańsk – jego naturalnym zapleczem towarowo-turystycznym zostanie Elbląg – powiedział w Porannych pytaniach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV