Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Janusz Cichoń: To się nie powinno zdarzyć, mam nadzieję, że to ostatnia tego typu wpadka

Mogę dołączyć do przeprosin Grzegorza Schetyny – mówił w Porannych pytaniach poseł PO Janusz Cichoń.

Chodzi o wczorajszą nieobecność części posłów opozycji podczas głosowania nad tzw. ustawą kagańcową. Poseł z Warmii i Mazur zaznaczył, że on sam był na sali sejmowej w czasie głosowania nad nowelizacją Ustaw o Ustroju Sądów Powszechnych i Sądzie Najwyższym.

To się nie powinno zdarzyć. Nie mam zamiaru nikogo usprawiedliwiać. Sam byłem przed Sejmem, ja i większość moich kolegów protestowało. Duchem byłem z tymi, którzy protestowali przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. To się nie powinno zdarzyć. Mam nadzieję, że to ostatnia tego typu wpadka.

Poseł przekonuje, że Ci, którzy nie pojawili się na głosowaniu powinni ponieść konsekwencje.

Pamiętajmy o tym, że Koalicja Obywatelska i cała opozycja nie ma większości w Sejmie. Tę większość ma PiS. Splot okoliczności był na tyle korzystny, że mogliśmy na chwilę zatrzymać tę machinę. Ustawa z pewnością wróciłaby i byłaby przeprowadzana z jeszcze większą determinacją.

Janusz Cichoń dodał, że gdyby na sali sejmowej byli wszyscy posłowie opozycji to ustawę udało by się zablokować tylko na bardzo krótki czas, gdyż to PiS ma w Sejmie większość.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w poseł, Platforma Obywatelska
Dzięki „Big Brotherowi” poznała go cała Polska. W Olsztynie odbył się pogrzeb strażnika miejskiego i byłego posła Janusza Dzięcioła

Janusz Dzięcioł był najbardziej znanym strażnikiem miejskim w Polsce i zwycięzcą pierwszej edycji telewizyjnego show "Big Brother". Byłego posła Platformy Obywatelskiej oraz szefa straży miejskiej w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV