Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Janusz Ciepliński nadal dyrektorem szkoły muzycznej w Dywitach

Starosta powiatowy Małgorzata Chyziak podpisuje kontrakt z dyrektorem Januszem Cieplińskim, zdjęcie: starostwo

Dyrektorem Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach nadal będzie Janusz Ciepliński.

Zarząd powiatu olsztyńskiego przedłużył z nim kontrakt na kolejnych 5 lat. – Jesteśmy zadowoleni z kierunku rozwoju szkoły – podkreśliła starosta Małgorzata Chyziak.

Pod koniec zeszłego roku szkolnego placówka była kontrolowana pod względem merytorycznym i finansowym. Oceny dokonało też Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz rada pedagogiczna szkoły. Na tej podstawie Zarząd Powiatu zdecydował o nieorganizowaniu konkursu na stanowisko dyrektora szkoły, tylko powierzeniu tej funkcji dotychczasowemu szefowi.

– Moim głównym celem i marzeniem jest wybudowanie odrębnej siedziby placówki z prawdziwą salą koncertową – zapowiada dyrektor Janusz Ciepliński. Z bliższych planów wymienia utworzenie filii w Dobrym Mieście.

Powiatowa Szkoła Muzyczna I st. w Dywitach powstała w 2010 roku jako pierwsza tego typu w kraju. Oprócz placówki macierzystej ma trzy filie: w Barczewie, Biskupcu i Olsztynku. Obecnie w szkole jest prawie pół tysiąca uczniów. Nauka jest bezpłatna i odbywa się w cyklach 6- i 4-letnim.

(as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ciepliński, Dywity, muzyczna
Największa inwestycja w historii Dywit

Dywity szykują się na największą inwestycję w swojej historii. Na dawnym lądowisku sterowców powstanie osiedle, na którym docelowo zamieszka około 4 tysięcy osób. Dla gminy to...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV