Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Janusz Nowak: chcemy powrotu do 49 województw

Janusz Nowak

Przyłączenie Elbląga do Pomorza to temat podgrzewany przez niektóre środowiska – tak przewodniczący rady miasta i kandydat na prezydenta Elbląga Janusz Nowak z SLD skomentował w Porannych Pytaniach próby odłączenia miasta od Warmii i Mazur.

– Jest duża grupa osób, która wierzy w to, że w województwie pomorskim Elbląg rozwijałby się dużo szybciej i próbuje grać na sentymentach. Nie trafiają do nich argumenty, że to właśnie województwo warmińsko-mazurskie dostaje najwięcej środków z Unii Europejskiej, a Elbląg, jako drugi ośrodek w regionie, ma szanse na korzystanie z ogromnych środków finansowych – uważa Janusz Nowak.

SLD jest za przywróceniem w Polsce dawnego podziału administracyjnego, czyli 49 województw. Janusz Nowak liczy na to, że wówczas Elbląg ponownie stałby się miastem wojewódzkim. Do Elbląga wróciłyby wówczas instytucje rangi wojewódzkiej, które po ostatniej reformie zostały przeniesione do Olsztyna. Zdaniem gościa Porannych Pytań, Polska rozwijałaby się bardziej równomiernie niż w tej chwili, bo teraz rozwija się 16 ośrodków wojewódzkich, a pozostałe mają z tym spore problemy.

W Porannych Pytaniach Janusz Nowak zapewniał, że Sojusz Lewicy Demokratycznej nigdy nie był przeciwny przekopaniu Mierzei Wiślanej.  Mówił także o problemach finansowych Elbląga i jego pomysłach na uzdrowienie miejskich finansów.

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Januszem Nowakiem

00:00 / 00:00

O fotel prezydent Elbląga, oprócz Janusza Nowaka, ubiegają się urzędujący prezydent Jerzy Wilk z PiS, były wiceprezydent miasta Witold Wróblewski z własnego komitetu, Cezary Balbuza z Elbląskiej Koalicji Obywatelskiej, Edmund Szwed z Obywatelskiego Elbląga, Robert Grabowski z komitetu Elblążanie Razem oraz Adrian Meger z Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego.

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, SLD, Janusz Nowak
Elbląg 24 musi przeprosić Elbląską Koalicję Obywatelską

Wydawca gazety internetowej Elbląg 24 Sebastian Bona Kuchejda i jej redaktor naczelny Borys Tucki muszą przeprosić, na łamach lokalnych mediów internetowych, komitet wyborczy Elbląska Koalicja Obywatelska....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV