Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Janusz Strobel: Gitara to dźwięki duszy

Janusz Strobel jest gitarzystą i kompozytorem.

Karierę muzyczną rozpoczął w gdańskich klubach jazzowych. W 1969 przeniósł się do Warszawy i za namową Henryka Albera stworzyli wspólnie Duet Gitar Klasycznych Alber-Strobel. W pierwszym roku pracy Duet został laureatem prestiżowego festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu.

W latach 80. przez kilka lat Janusz Strobel koncertował solo poza granicami kraju. Po powrocie założył zespół Just Quartet. Dwuletnią działalność grupy uwieńczyła płyta nagrana dla Polish Jazz. Wkrótce stworzył z muzykami jazzowymi, kontrabasistą Mariuszem Bogdanowiczem i perkusistą Piotrem Biskupskim, nowy zespół – Janusz Strobel Trio.

Działalność kompozytorska Janusza Strobla poza muzyką dla potrzeb filmu, teatru czy piosenkami do tekstów Magdy Czapińskiej, Jonasza Kofty, Jana Wołka, Wojciecha Młynarskiego, obejmuje głównie tworzenie muzyki na gitarę klasyczną solo i z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej.

Do wysłuchania rozmowy z Januszem Stroblem zaprasza Monika Szczygło

(mszcz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Różnorodność gatunków zwierząt

W kolejnym odcinku opisuję jeden z ciekawszych dni moich obserwacji. To niezwykle przyjemne, gdy w trakcie jednej wyprawy udaje się spotkać wiele różnych gatunków zwierząt. Bogactwo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV