Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jarosław Zieliński: Policjantów z patroli interwencyjnych i ruchu drogowego chcemy wyposażyć w kamery na mundurach

Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński

O pladze pożarów składowisk odpadów w Polsce oraz kamerach na policyjnych mundurach – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

Zdaniem wiceministra Zielińskiego duża liczba pożarów składowisk w Polsce wymaga szczegółowego sprawdzenia, stąd zaangażowanie służb m.in. ABW, CBA.

Wszystko trzeba sprawdzić pod kontem stosowania przepisów, które obowiązują przy składowaniu odpadów. Także pod kontem legislacyjnym trzeba przyjrzeć się, czy przepisy są właściwe i nie trzeba ich zmienić lub uszczelnić i, czy są stosowane przy przewożeniu. Nasze wysypiska nie służą tylko śmieciom z Polski, ale w znacznej mierze odpadom sprowadzanym z zagranicy. Chiny przestały przyjmować śmieci a Polska przyjmuje.

Gość Porannych Pytań podkreślał, że to samorządy w pierwszej kolejności powinny kontrolować właścicieli składowisk śmieci.

Muszą być stosowane przepisy dotyczące przewożenia i wwożenia do Polski takich transportów oraz składowania i zabezpieczenia odpadów. Trzeba wyjaśnić, czy pożary były przypadkiem, czy ktoś je spowodował (…) Po takich pożarach pozostaje skażenie terenu.

W Radiu Olsztyn wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński mówił także o kamerach nasobnych na mundurach policjantów.

Trzy policyjne garnizony testują pilotażowy program kamer na mundurach policjantów. Pilotaż prowadzony jest w garnizonach: stołecznym, podlaskim i dolnośląskim. Chcemy kupić więcej takich kamer i w pierwszej kolejności wyposażyć tych policjantów, którzy uczestniczą w patrolach interwencyjnych i ruchu drogowego (…) W celu transparentności działań i zapewnienia materiału dowodowego (…) jest to bardzo potrzebny instrument i wszyscy go chwalą. Te kamery obrotowe, które się sprawdzą będą miały preferencje podczas zakupów. Musimy też zmienić przepisy.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Jarosławem Zielińskim

00:00 / 00:00

 

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, mundur, MSWiA
Tragedia na trasie Sępopol-Wiatrowiec. Nie żyje 25-latek

25-letni mieszkaniec Sępopola zginął wczoraj późnym wieczorem w wypadku na trasie Sępopol - Wiatrowiec. Według wstępnych ustaleń policjantów drogówki, volkswagen polo zjechał z jezdni, uderzył w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV