Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jechał pod wpływem alkoholu i spowodował wypadek. Prokuratura potwierdza, że winny jest policjant z Iławy

Policja

Wracamy do sprawy z lutego tego roku. Na jednym z głównych skrzyżowań w Iławie kierowca uderzył w inne auto i uciekł z miejsca zdarzenia.

Początkowo do winy przyznała się żona kierującego samochodem policjanta. Kiedy jednak kwalifikacja czynu zmieniła się ze stłuczki na wypadek, kobieta wycofała się ze złożonych zeznań. Po kilku miesiącach śledztwa prokuratura nie ma wątpliwości, że autem kierował policjant.

Potwierdza to zebrany w sprawie materiał dowodowy. Prokuratura zgromadziła wystarczający materiał dowodowy, żeby przedstawić zarzuty. Osobą wobec, której zdecydowano o przedstawieniu zarzutów jest funkcjonariusz policji. Dotyczą one spowodowania wypadku drogowego przez osobę, która znajdowała się pod wpływem alkoholu.

– mówi prokurator rejonowy w Elblągu Jarosław Żelazek.

Policjant zostanie przesłuchany w środę 6 czerwca. Bez względu na złożone wyjaśnienia mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty. Po wykonaniu wszystkich czynności zapadnie decyzja dotycząca przyszłości funkcjonariusza.
Autor: K.Grabowska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, pijany, Iława, kierowca
Policja podsumowała długi weekend na polskich drogach i nad wodą

Ze wstępnych danych Komendy Głównej Policji wynika, że od 30 maja do 2 czerwca w 419 wypadkach zginęło 25 osób, a 508 zostało rannych. Jak poinformowała...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV