Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jechał za pijanym kierowcą, a gdy ten się zatrzymał, zabrał mu kluczyki ze stacyjki

Kontrola trzeźwości wykazała u kierowcy ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie, fot. Policja

 Mieszkaniec Ełku  jadąc ulicami miasta zauważył niebezpieczną jazdę kierującego Subaru, który ruszał z impetem, zatrzymywał pojazd w poprzek drogi, a nawet wjechał na chodnik.

Podejrzewając, że kierowca  może być pod wpływem alkoholu, zadzwonił do oficera dyżurnego ełckiej komendy i na bieżąco  przekazywał  informacje dokąd zmierza dziwnie jadące auto. Kiedy samochód został zaparkowany  przed blokiem na jednym z osiedli, zablokował wyjazd z parkingu, podszedł subaru i wyjął kluczyki ze stacyjki.

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu, sprawdzili stan trzeźwości kierowcy subaru. Okazało się, że 50-letni mieszkaniec Ełku miał 2 promile alkoholu..

Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy na okres co najmniej 3 lat oraz świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł.

Źródło: KWP Olsztyn
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Spór wokół ustawy o IPN, niedziel bez handlu i pakietu dla średnich miast – to tematy audycji My, Wy, Oni

Międzynarodowy spór w sprawie nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Artykuł 55. nakłada karę do 3 lat więzienia lub grzywnę na tego, kto „publicznie i wbrew...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV