Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jechali ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Dwoje kierowców straciło prawo jazdy

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. KPP Braniewo

Dwoje kierowców pożegnało się z prawem jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym w gminie Płoskinia w powiecie braniewskim.

37-letnia mieszkanka Braniewa jechała przez Czosnowo z prędkością 103 km/h, czyli o 53 km/h więcej, niż pozwalają na to przepisy. Z kolei 42-letni mieszkaniec Legionowa, jadąc przez Strubno miał na liczniku 104 km/h. Oprócz zatrzymania prawa jazdy oboje dostali mandaty w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych.

Policja przypomina, że kierowca, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, traci prawo jazdy na trzy miesiące. Jeżeli w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to kara jest przedłużana do pół roku. A jeśli mimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wydaje decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, prawo jazdy, kontrole
Trwają poszukiwania 36-latka z Ełku, który zostawił swoje rzeczy na brzegu jeziora. Strażacy razem z policją przeczesują dno

Służby prowadzą akcję poszukiwawczą zaginionego w Jeziorze Ełckim 36-letniego mieszkańca tego miasta. Dzisiaj policjanci wraz ze strażakami przeczesują dno jeziora. O zaginięciu mężczyzny policja została poinformowana...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV