Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeden na Jednego, czyli Kukiz’15 kontra PiS. Rozmawiano o ordynacji wyborczej i reformie sądownictwa

Od lewej: Henryk Falkowski (Kukiz’15) i Radosław Nojman (PiS)

W audycji Jeden na Jednego ścierały się poglądy przedstawicieli partii rządzącej i opozycji. Projekt nowej ordynacji w wyborach samorządowych i sejmowe prace nad reformą sądownictwa zdominowały dyskusję.

Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego byli:

  • Henryk Falkowski – Kukiz’15
  • Radosław Nojman – Prawo i Sprawiedliwość

Projekt nowej ordynacji w wyborach samorządowych

Do Sejmu wpłynął projekt zmian w Kodeksie wyborczym dotyczący wyborów samorządowych. Jak poinformowali posłowie Prawa i Sprawiedliwości, jego celem jest zwiększenie udziału obywateli w procesie wybierania, kontrolowania i funkcjonowania niektórych organów administracji państwowej. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek mówiła, że zmiany zmierzają do tego, aby przepisy były bardziej przejrzyste i uczciwe.

Poseł PiS Marcin Horała dodawał, że zmiany znajdą się nie tylko w Kodeksie wyborczym, ale także w ustawach samorządowych. Na poziomie podstawowym wprowadzony zostanie budżet obywatelski. Wprowadzona ma zostać Obywatelska Inicjatywa Uchwałodawcza a także m.in obowiązek transmisji obrad rad wszystkich szczebli.

Posłuchaj audycji Jeden na Jednego

00:00 / 00:00

 

Redakcja: BSChromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory samorządowe, Falkowski, Nojman
Andrzej Maciejewski skrytykował przygotowany przez PiS projekt zmian w Kodeksie wyborczym

Posłowie rozpoczęli prace nad nowelizacją prawa dotyczącego wyborów samorządowych. Omawiają dwa projekty - Prawa i Sprawiedliwości oraz ruchu Kukiz'15. Według warmińsko-mazurskiego posła ruchu Kukiz'15 projekt PiS...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV