Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeden na jednego, czyli PiS kontra Kukiz’15. Rozmowa o kryzysie w relacjach polsko-izraelskich i spalarni odpadów w Olsztynie

Od lewej Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość i Tomasz Pitura – Kukiz’15. Fot. BSChromy

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli:

  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość
  • Tomasz Pitura – Kukiz’15

Polsko-izraelski konfliktu ws. znowelizowanej ustawy o IPN
W Izraelu zaczęły się rozmowy między specjalnym polskim zespołem rządowy, kierowanym przez wiceministra spraw zagranicznych Bartosza Cichockiego, a podobnym zespołem reprezentującym rząd Izraela. Jeszcze przed wyjazdem usłyszeliśmy zapowiedź, że zespół ten na pewno nie jedzie po to, by mówić o zmianach w ustawie o IPN.
W Polsce tymczasem nagłe zmiany w polsko-izraelskiej grupie parlamentarnej, nagle pojawiają się nowi członkowie, a grupa otrzymuje nowego przewodniczącego już nie z PO, ale z PiS.

Olsztyńska spalarnia odpadów
Ratusz rezygnuje z partnerstwa publiczno-prywatnego między MPEC-em a prywatnym inwestorem. Budowa i prowadzenie spalarni ma być przerzucone całkowicie na podmiot prywatny. Tylko czy taki podmiot uda się znaleźć? Prezydent Olsztyna Ratusz twierdzi, że odejście od dotychczasowej koncepcji to efekt działań strony społecznej. Ale tak naprawdę raczej zadziałał nacisk radnych PiS na decydentów na szczeblu centralnym. Czy miasto zdąży zapewnić sobie inne źródło ciepła, zanim Michelin wyłączy swoje?

Posłuchaj audycji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Od lewej Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość i Tomasz Pitura – Kukiz’15. Fot. BSChromy

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ustawa, Polska, IPN, spalarnia, Dariusz Rudnik, Izrael
Od dziś wchodzi ustawa o zakazie handlu w niedzielę. Sprawdź, w które dni nie zrobisz zakupów

Dziś wchodzi w życie ustawa ograniczająca handel w niedziele. Do końca tego roku zakaz handlu obejmie każdą drugą i trzecią niedzielę miesiąca.  Dzięki temu więcej osób...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV