Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeden pies zostawiony w nagrzanym aucie, drugi na balkonie bez wody. Czworonogi uratowała policja

Fot. KWP Olsztyn

Uważajmy na swoje czworonogi – zwłaszcza w czasie upałów. Policjanci interweniowali na parkingu przy alei Sikorskiego w Olsztynie.

W jednym z samochodów zamknięty był pies, a temperatura w słońcu dochodziła do niemal 30 stopni. Jak wynika z relacji świadków, zwierzę mogło być tam nawet godzinę. Na miejsce przyjechała policja, a wkrótce potem przy pojeździe pojawiła się właścicielka skatowanego psa, która nie widziała w swoim zachowaniu nic złego.

Podobnie było z właścicielami, którzy w upał zamknęli swojego psa na balkonie. O szczegółach mówi podkomisarz Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji.

Policjanci otrzymali informację, że na balkonie jednego z mieszkań od dłuższego czasu przebywa cierpiące zwierzę. Z relacji świadków wynikało, że mały piesek, wystawiony na promieniowanie słoneczne pozostawiony jest bez jedzenia i picia.

– W akcję włączyli się strażacy – dodaje podkomisarz Prokopczyk.

Straż pożarna z wykorzystaniem wysięgnika dotarła do osłabionego zwierzęcia. Okazało się również, że zwierzę miało na sobie zbyt ciasną obrożę, która dodatkowo ograniczała prawidłowe oddychanie. W trakcie interwencji, strażacy zauważyli, że w mieszkaniu znajduje się kolejny pies

Psy otrzymały specjalistyczną pomoc.

Fot. KWP Olsztyn

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, straż pożarna, psy, upał, interwencja
Jak opiekować się zwierzętami w czasie upałów

W ostatnim wydaniu audycji "Cztery łapy" przed wakacjami postanowiliśmy porozmawiać o tym, jak zwierzęta znoszą upały i jak możemy im pomóc radzić sobie w tym czasie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV