Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeden spał na chodniku, drugi na ławce. Policja uratowała pijanych mężczyn przed wychłodzeniem

Fot. KPP Ełk

Policjanci z Ełku i Nowego Miasta Lubawskiego uratowali przed wychłodzeniem dwóch mężczyzn śpiących na dworze – przewieźli ich w ciepłe miejsca. Jedna z tych osób była poszukiwana.

Warmińsko-mazurska policja poinformowała, że po sygnale, jaki otrzymała od mieszkańca Ełku, policjanci z tego miasta zabrali pijanego mężczyznę, który mimo chłodu spał na z ławce w parku. Drugie podobne zgłoszenie odnotowano w Nowym Mieście Lubawskim – tu pijany mężczyzna leżał na chodniku.

Okazało się, że człowiek, który spał na chodniku był poszukiwany do odbycia kary za kradzież. W związku z tym został przewieziony do aresztu

– powiedziała oficer prasowa policji w Nowym Mieście Lubawskim Ludmiła Mroczkowska.

Tej zimy, 28 grudnia w miejscowości Sątopy w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano zgon z powodu wychłodzenia. Policja i instytucje pomagające bezdomnym apelują, by zgłaszać służbom wszelkie przypadki śpiących na dworze ludzi. W nocy ze środy na czwartek w warmińsko-mazurskim temperatura spadła nieznacznie poniżej zera.

 

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, alkohol, pijani, ratunek
Trafił do aresztu za grożenie śmiercią najbliższym

Sąd Rejonowy w Szczytnie tymczasowo aresztował 18-letniego mieszkańca gminy Dźwierzuty. Kilka dni wcześniej prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór za nękanie i grożenie najbliższym. Decyzja ta...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV