Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeden z najzdolniejszych młodych krasomówców w Polsce mieszka w Pasłęku

Jakub Kozakiewicz. Fot. LO w Pasłęku

Jakub Kozakiewicz, uczeń I klasy pasłęckiego liceum ogólnokształcącego zajął trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Retorycznym Szkół Średnich.

W finałowej dziesiątce był najmłodszym uczestnikiem i jedynym reprezentantem województwa warmińsko- mazurskiego. Była to już trzecia edycja rywalizacji organizowanej przez Akademię Retoryki pod patronatem ministra edukacji narodowej.

Kuba spotkał się ze sztuką pięknego mówienia na lekcjach języka polskiego. Tak go zafascynowała, że postanowił rozpocząć swoją przygodę z Akademią Retoryki. W prestiżowym konkursie w pierwszym etapie opowiadał o książkach i ich współczesnej wartości.

Dostał się do drugiego etapu, a tam swoim filmem o sobie i o Pasłęku, podbił serca jury i znalazł się wśród dziesięciu najlepszych mówców z całej Polski.

W finale przemówienie poświęcił człowiekowi. Pytał o to, co nas może jeszcze zaskoczyć? Co może stać się dla nas globalnym wyzwaniem? Próba zgłębienia tych problemów dała mu trzecią lokatę w konkursie.

Dodajmy, że Kuba Kozakiewicz zakończył rok szkolny ze średnią ocen 6,0 i wzorowym zachowaniem. Jest też finalistą IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności oraz zwycięzcą Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Warmii i Mazurach.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs, Pasłęk, MEN, licealista, Jakub Kozakiewicz, krasomówca, Ogólnopolski Konkurs Retoryczny
Dzień Ojca na antenie Radia Olsztyn. Wygraj limitowany kubek

Chyba nie zapomnieliście o swoim tacie? 23 czerwca ma przecież swoje święto! Zapraszamy i gorąco namawiamy do składania życzeń naszym kochanym tatom, tatusiom, ojcom i papciom....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV