Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeden z policjantów wyszedł z aresztu

Komenda Miejska Policji w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Jeden z trzech byłych policjantów, podejrzanych o bicie podczas przesłuchań w olsztyńskiej komendzie miejskiej, wyszedł z aresztu.

Afera w komendzie w Olsztynie wybuchła prawie rok temu. Od tamtej pory zarzuty usłyszało 10 funkcjonariuszy, 3 z nich cały czas przebywało w tymczasowym areszcie. Z końcem marca prowadząca śledztwo prokuratura w Ostrołęce zdecydowała, że jeden z tych trzech – byłych już – policjantów może opuścić areszt. Musiał wpłacić poręczenie majątkowe – jego wysokości prokuratura nie podaje. Ma też zakaz opuszczania kraju i zakaz kontaktu z pokrzywdzonymi. Dwaj pozostali byli policjanci pozostali w areszcie.

W śledztwie dotyczącym bicia w komendzie miejskiej policji w Olsztynie ustalono, że policjanci brutalnie przesłuchiwali 30 osób. Śledztwo ciągle trwa, a niedawno zostało przedłużone do końca czerwca. Z powodu tej afery do dymisji podali się ówcześni komendanci – wojewódzki i miejski.

(apiedz/as)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kanał przez Mierzeję Wiślaną powstanie za 4 lata

Jeszcze w tym roku mają być ogłoszone pierwsze przetargi na dokumentację wykonania przekopu Mierzei Wiślanej i budowy kanału żeglugowego łączącego Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym. Zapowiedział...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV