Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jedna osoba nie żyje, pięć zostało rannych w pożarze huty szkła w Działdowie. Najciężej poparzony jest w szpitalu w Gryficach

Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych po awarii i pożarze w hucie szkła Heinzglas w Działdowie.

Po godzinie 7 rano pękła wanna z surówką, czyli płynnym szkłem, które wylało się na pracowników zewnętrznej firmy prowadzących przegląd instalacji. Jedna osoba zmarła, pięć innych zostało rannych. Najciężej ranny został przetransportowany śmigłowcem do Olsztyna skąd trafił do Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia Ciężkich Poparzeń w Gryficach.  Dwóch mężczyzn z poparzeniami ciała sięgającymi 15 procent jest w szpitalu w Działdowie. Dwóch innych po udzieleniu pomocy lekarskiej zostało wypisanych do domu.

W wyniku wylania się płynnego szkła o temperaturze ponad tysiąca stopni, wybuchł pożar, z którym walczyło 13 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i strażaków ochotników. Pożar został szybko opanowany, niestety awaria okazała się tragiczna w skutkach – mówi starszy kapitan rzecznik warmińsko mazurskich strażaków Rafał Melnyk.

Pracownicy i mieszkańcy są w szoku.

HeinzGlas to jedna z największych firm w Działdowie. Na razie zakład nie pracuje, jego władze nie udzielają mediom żadnych informacji ani w sprawie wypadku, ani dalszego uruchomienia produkcji. Policjanci pod nadzorem prokuratury sprawdzają, czy nie doszło do zaniedbań, które doprowadziły do tragedii.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Fot. P.Getka

Redakcja: K. Ośko/B.Świerkowska-Chromy za A.Skrago/PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożar, Działdowo, video, uwaga
Józef Dziki: Popieram referendum w sprawie odwołania obecnego burmistrza Ostródy

Jako przewodniczący Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ Solidarność popieram mieszkańców Ostródy domagających odwołania burmistrza - mówił w Porannych pytaniach  Józef Dziki. 29 marca w Ostródzie odbędzie się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV