Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jedną ulicę zamykają, drugą otwierają. W czwartek zmienia się organizacja ruchu we wschodniej części Olsztyna

Fot. M. Lewiński

Drogowcy udostępnią część nowej ulicy Towarowej od ulicy Budowlanej. Zamknięty ma być natomiast wylot z miasta ulicą Lubelską.

Część ulicy Towarowej, od Budowlanej aż do wyjazdu z Olsztyna, zostanie oddana do użytku. To odcinek o długości 1,2 km. Kierowcy pojadą jedną, lewą jezdnią w kierunku budowanego węzła obwodnicy Olsztyn-Wschód. Prawą jezdnią poruszać się będą natomiast wyłącznie pojazdy budowy. Do wykonania pozostają m.in. elementy zieleni, ścieżki rowerowe i chodniki, a także tzw. warstwa ścieralna nawierzchni bitumicznej.

W czwartek wprowadzone zostaną też inne zmiany.
Ulica Towarowa, na całej długości od marketu budowlanego do węzła Olsztyn-Wschód, będzie miała pierwszeństwo przejazdu. Ponadto na ulicę Towarową przekierowany będzie cały ruch z ulicy Lubelskiej, która wkrótce zostanie zamknięta „na ślepo”.

Liczymy, że otworzymy ją mniej więcej w połowie listopada. Musimy wybudować podłączenia na węźle wschód, a także dojazd do ZGOK i firmy Michelin

– mówił na konferencji prasowej Dariusz Taraszkiewicz z firmy Budimex.

Jeśli chodzi o obwodnicę Olsztyna, to pierwszym, zachodnim odcinkiem, o długości 10 km, od węzła Olsztyn-Zachód do węzła Olsztyn-Południe pojedziemy w listopadzie. Natomiast drugim odcinkiem, między węzłami Olsztyn-Południe a Olsztyn-Wschód, do końca tego roku.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

Fot. M. Lewiński

Fot. M. Lewiński

Autor: M.Lewiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, drogowcy
Biegali dorośli i dzieci. Tegoroczny Ukiel Olsztyn Półmaraton wygrał mieszkaniec Swaderek

Zwycięstwem Wojciecha Kopecia ze Swaderek zakończyła się trzecia edycja Ukiel Półmaratonu. Ponad 400 zawodników z Polski i z zagranicy biegło wokół jeziora Ukiel trasą liczącą 21...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV