Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jednego z ortopedów zwolnionych ze szpitala w Ostródzie przywrócono do pracy

Jeden ze zwolnionych ortopedów został przywrócony do pracy

Władze szpitala liczą, że niebawem uda się zakończyć problemy na oddziale chirurgii ortopedycznej.

Na początku maja ostródzki szpital wstrzymał planowe zabiegi na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej. Taką decyzję podjął ordynator oddziału po tym, jak władze szpitala zwolniły dwóch lekarzy, tłumacząc to koniecznością wprowadzenia oszczędności.

Lekarze – wspomagani przez Solidarność i senator PiS Bogusławę Orzechowską – zaczęli protestować. Wypowiedzenia z pracy złożyło dwóch lekarzy-rezydentów. Wtedy władze szpitala usiadły do negocjacji, a ostatecznie prezes szpitala zadecydował, że przywróci zwolnionych do pracy. Jeden z lekarzy podpisał już umowę, zgodnie z którą wraca na oddział.

Co skłoniło prezesa do zmiany zdania? – Dobro całego szpitala. Ten protest trwa już czwarty tydzień, zrobiła się zawierucha, która źle wpływa na wizerunek całego szpitala – przyznaje prezes placówki Janusz Boniecki. Trwają jeszcze rozmowy z drugim ze zwolnionych ortopedów oraz z dwoma lekarzami-rezydentami.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

(APiedziewicz/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, praca, szpital, protest, Ostróda, lekarze, konflikt, chirurgia, ortopeda, dyrekcja
16 nowych maszynistów na Warmii i Mazurach. Przewozy Regionalne inwestują w nową kadrę i nowe pociągi

W ostatnich latach częściej żegnaliśmy maszynistów odchodzących na emeryturę, niż witaliśmy nowych. Teraz Przewozy Regionalne zaczynają zatrudniać nowych maszynistów. - To konieczne ze względu na lukę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV