Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jedno nowe zakażenie koronawirusem i pięć wyzdrowień na Warmii i Mazurach. Opublikowano najświeższy raport

Kolejni mieszkańcy regionu wyzdrowieli z COVID-19

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 235 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i 10 nowych zgonach.

Zakażenie SARS-Cov-2 potwierdzono u mieszkańca województwa warmińsko-mazurskiego. To młody mężczyzna z powiatu mrągowskiego, który przebywa w izolacji domowej. To 170 przypadek zakażenia koronawirusem w regionie.

W Warmińsko-Mazurskiem są także kolejne wyzdrowienia. Jak poinformował rzecznik wojewody Krzysztof Guzek cztery kolejne osoby pokonały koronawirusa. Troje z nich to mieszkańcy powiatu iławskiego. Są to: starszy mężczyzna, dziewczynka i chłopiec, którzy leczyli się w domu. Wyzdrowiał także starszy mężczyzna z Olsztyna, który przebywał w szpitalu w Ostródzie, oraz chłopiec z powiatu ostródzkiego. Do tej pory w regionie wyzdrowiało już 129 osób.

W całym kraju testy laboratoryjne potwierdziły 17 tysięcy 850 zakażeń koronawirusem. Do tej pory zmarły w Polsce 893 osoby, które chorowały na COVID-19, a 6 tysięcy 918 wyzdrowiało.

Większość osób, które były zakażone i zmarły w ciągu doby, miała choroby współistniejące. Resort zdrowia poinformował, że zmarli to: 67-letnia kobieta z Zawiercia, 70-letnia kobieta z Cieszyna, 82-, 74- i 67-letni mężczyźni oraz 74-letnia kobieta z Tychów, 73-letnia kobieta z Grudziądza, 69-letnia i 69-letni mężczyzna ze Starachowic oraz 80-letnia kobieta z Łańcuta.

Potwierdzone przypadki to:  204 osoby w województwie śląskim, 10 osób z województwa opolskiego, 5 osób z województwa małopolskiego, po 3 osoby z województw: zachodniopomorskiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego i kujawsko-pomorskiego, 2 osoby z województwa wielkopolskiego oraz po jednej osobie z województw warmińsko-mazurskiego i lubelskiego.

Z powodu zakażenia patogenem 2 tysiące 579 osób jest hospitalizowanych, a 95 tysięcy 68 jest objętych kwarantanną. Natomiast 18 tysięcy 363 osoby są objęte nadzorem epidemiologicznym.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uwaga, pilne, koronawirus, zakażenia, SARS, COVID
Nowe zakażenia w 12 województwach. Nie ma wśród nich mieszkańców Warmii i Mazur

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowszy raport dotyczący koronawirusa. W kraju jest 146 nowych zakażeń, w tym 93 na Śląsku. Zmarło kolejnych 14 osób. Tylko dziś u 411...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV