Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Bończak: nie jestem jeszcze zdziadziałym staruszkiem

Gościem Barbary Fedoniuk jest aktor Jerzy Bończak, fot. Sławomir Ostrowski

Został aktorem, a nie chirurgiem, ponieważ nie lubi widoku krwi. Słaba pamięć nie pozwala mu na odtworzyć momentu wręczenia pierwszego autografu. Teatr był dla niego od zawsze drugim domem, choć każdą ciekawą rolę filmową bierze bez wahania. Barbara Fedoniuk zaprasza na rozmowę z Jerzym Bończakiem.

Jerzy Bończak (urodzony 29 lipca 1949 roku w Bieżuniu) – polski aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej (1971). W latach 1971–1972 występował na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz w warszawskich teatrach: Rozmaitości (1972–1982), Nowym (1982–1990), Kwadrat (1990–1999). Ma dwoje dzieci.

Teatr był dla mnie drugim domem. Nie wyobrażałem siebie jako wolnego strzelca – bez kolegów, bez siedzenia w bufecie, rozmowy o samochodach, kobietach, picia wódki…

Jest laureatem I Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Krajów Socjalistycznych (za rolę Haralda Schmiedera w sztuce „Gagatek”). Odznaczony w 1986 roku Srebrnym Krzyżem Zasługi. (bfed/łw)

Rozmowa z Jerzym Bończakiem – posłuchaj

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w I kto to mówi, aktor, Barbara Fedoniuk
Marcin Kydryński: czuję się człowiekem z minionej epoki

Miłośnik Afryki i Lizbony. Pasjonat muzyki, fotografii, autor tekstów i podróżnik w jednym, który zadebiutował na antenie radiowej Trójki w wieku 20 lat. Mąż Anny Marii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV