Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Buzek wsparł Elżbietę Gelert

Jerzy Buzek wsparł kandydatkę PO na prezydenta Elbląga Elżbietę Gelert, fot. Mira Stankiewicz

Profesor Jerzy Buzek pożegnał rok szkolny z uczniami I LO w Elblągu i wsparł Elżbietę Gelert, kandydatkę PO w drugiej turze wyborów prezydenckich  w tym mieście.

Były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego jest zdania, że Elbląg w tej trudnej sytuacji zagrożonego budżetu potrzebuje dobrego menadżera, który umie zarządzać ludźmi i pieniędzmi.

Jestem przekonany, że nadejdą jeszcze dobre lata i że miasto ma szanse na rozwój, tak jak było w historii. Elżbieta Gelert nie chce się odnosić do spraw, które na ostatniej konferencji prasowej poruszył jej rywal Jerzy Wilk z Prawa i Sprawiedliwości – powiedział Buzek.

Zwycięzca pierwszej tury i przyszli radni PiS mówili o swoich zamierzeniach sugerując, że Platforma tego na pewno nie zrobi. Chodzi o likwidację Straży Miejskiej, zwolnienia nadmiaru urzędników czy obniżki biletów i czynszów. Elżbieta Gelert uważa, że elblążanie sami wiedzą co dla nich będzie lepsze. Ja zostawiam osąd mieszkańcom. To oni muszą mądrze wybrać, a to zaledwie rok pracy – uważa Gelert.

Kampania wyborcza w drugiej turze nabiera powoli rumieńców. PO i PiS zapowiadają przed 7 lipca kolejne wizyty swoich popularnych polityków. Elbląg mają też odwiedzić szefowie obu partii. (mstan/bsch)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, wybory, PO, Platforma Obywatelska, partia, Elżbieta Gelert
SP przeciw referendum w Olsztynie

Solidarna Polska nie widzi potrzeby organizowania referendum w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna i Rady Miasta, choć obecna władza popełnia wiele błędów - powiedział Radiu Olsztyn członek...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV