Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Gosiewski, Andrzej Maciejewski: liczy się dobro kraju

Jesteśmy w Unii Europejskiej i musimy honorować wcześniejsze uzgodnienia dotyczące imigrantów. Ale sytuacja wciąż się zmienia, czego przykładem są ostatnie zamachy w Brukseli – stwierdzili goście Porannych pytań.

-To imigranci doprowadzili do trudnych sytuacji w Europie – tak warmińsko-mazurski poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Gosiewski odniósł się do zapowiedzi rządu, że Polska nie będzie przyjmować imigrantów:

00:00 / 00:00
Jerzy Gosiewski, poseł PiS. Fot. Sławomir Ostrowski

Jerzy Gosiewski, poseł PiS. Fot. Sławomir Ostrowski

Dodał, że właśnie dlatego trzeba jak najszybciej wprowadzić ustawę antyterrorystyczną.

Poseł Andrzej Maciejewski z Kukiz’15 mówiąc o wstrzymaniu przyjmowania uchodźców zaznaczył, że Polska nie powinna honorować uzgodnień, które nie są w interesie naszego kraju:

00:00 / 00:00

 

poseł Andrzej Maciejewski Kukiz'15, fot. Adam Socha

poseł Andrzej Maciejewski Kukiz’15, fot. Adam Socha

Dwa dni temu rzecznik rządu Rafał Bochenek oświadczył, że w świetle zamachów terrorystycznych w Brukseli, najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom krajów europejskich.

Dlatego rząd Beaty Szydło zdecydował, że Polska na razie nie przyjmie imigrantów. Poprzedni rząd zgodził się na szczycie Unii Europejskiej na przyjęcie do Polski prawie 7 tysięcy uchodźców. Pierwsi mieliby przyjechać w tym roku.

Posłuchaj rozmowy Mirosława Sochackiego z posłami Jerzym Gosiewskim i Andrzejem Maciejewskim:

00:00 / 00:00

(ms/wchr/os)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nagrody PKOl

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego najwyżej sklasyfikowane kluby sportowe oraz województwa, powiaty i gminy otrzymały nagrody i wyróżnienia. Wyróżnienie w kategorii najlepszych klubów z powiatów do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV