Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Gosiewski: chcemy rozmawiać z mieszkańcami innych regionów Polski z wysoko podniesioną głową

Marek Lewiński rozmawia z Jerzym Gosiewskim. Fot. K.Olszewski

Zwiększenie bezpieczeństwa państwa, zniesienie ubóstwa oraz wielu nakazów i zakazów środowiskowych, a przede wszystkim rozwój Warmii i Mazur – to zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości Jerzego Gosiewskiego największe sukcesy dwóch lat rządów PiS.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podsumował 2 lata rządów Prawa i Sprawiedliwości z perspektywy województwa. Za największy sukces uznał Program 500+, dzięki któremu wsparcie uzyskuje 161 tysięcy dzieci z Warmii i Mazur. Wiele osób zastanawia się, skąd rząd znajduje środki na ten największy w Polsce program socjalny. Poseł Jerzy Gosiewski pospieszył z wyjaśnieniem:

Pieniądze na Program 500+ znaleźliśmy z uszczelniania systemu podatkowego. W 2016 roku było to blisko 10 miliardów złotych, natomiast w 2017 roku będzie to na pewno przeszło 20 miliardów złotych.

Poseł Gosiewski podkreślił, że pieniądze, które zostały zatrzymane w Polsce umożliwiły polskim przedsiębiorcom zdecydowanie większy rozwój, ponieważ stały się konkurencyjne w stosunku do firm, które wyprowadzały pieniądze z kraju.

Dodał także, że – pomimo wielu sukcesów – wciąż trzeba ciężko pracować. Do najważniejszych zadań zaliczył reformę sądownictwa, przywracanie godności Polakom, większy rozwój infrastruktury, rozwój przedsiębiorczości.

W dalszej części rozmowy poseł PiS zaprzeczył pogłoskom o konflikcie z prezesem partii Jarosławem Kaczyńskim, którego można się doszukiwać w interpelacji, jaka została wystosowana w sprawie projektu ustawy o ochronie zwierząt. Nowelizacji domagają się posłowie PiS. Z niektórymi zapisami nie do końca zgadza się poseł Gosiewski. Przeciwstawia się przede wszystkim zakazom produkcji futer i podkreśla, że branża związana z hodowlą zwierząt futerkowych zatrudnia około 50 tysięcy osób i jest drugą na świecie. Podkreśla także, że – w przypadku jaj likwidacji – zyski po niej przejmą inne kraje.

Odnosząc się do zmian w polskim sądownictwie, Jerzy Gosiewski podkreślił, że poprzednio uchwalona ustawa była dobra. Zwrócił uwagę, że pomimo długiego czasu wprowadzania zmian, zostaną one uchwalone.

Do wysłuchania rozmowy z Jerzym Gosiewskim zaprasza Marek Lewiński

00:00 / 00:00

 

Autor: M.Lewiński
Redakcja: Ł.Węglewski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PiS, Prawo i Sprawiedliwość, Marek Lewiński
Elżbieta Gelert: przez ministra zdrowia przemawia chyba hurraoptymizm

Sądzę, że po kwartale obowiązywania ustawy o sieci szpitali będzie można przeanalizować, czy zaproponowane formy finansowania są z korzyścią dla pacjenta, szpitala, pracownika. Po miesiącu jest za...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV