Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Gosiewski: Droga S16 przez Mazury jest potrzebna, ale wariant przebiegu powinien zostać wyprostowany


Budowa drogi S16 przez Mazury jest niezbędna ze względu na rozwój gospodarczy województwa warmińsko-mazurskiego – przekonywał  poseł PiS Jerzy Antoni Gosiewski w Porannych pytaniach Radia Olsztyn.

Poseł Gosiewski uważa, że rozważane powinny być tylko dwa warianty przebiegu tej trasy,  tzw. wariant północny nie powinien być realizowany.

Z trzech wariantów powinno się wyeliminować ten w pobliżu Rynu i jeden z dwóch, które idą przez  Mrągowo i Kosewo. Moim zdaniem jeden i drugi wariant powinien być wyprostowany, bo im krótsza droga i mniej zakrętów tym mniej spalania paliw, chronimy środowisko, dojeżdża się szybciej i skuteczniej i jest mniej wypadków.

Gość Porannych pytań mówił także o żyjących w miastach dzikach. Jego zdaniem zwierzęta nie powinny być usypiane a wywożenie dzików z miast może być metodą na walkę z ASF.

Dziki powinno się odławiać i wywozić do jakiś specjalnych zagród. Można ewentualnie zrobić badanie czy jest chory, czy zdrowy. Jeżeli jest zdrowy to wywieźć do lasu, bo tam dzik będzie się czuł dobrze. Gdy jest chory to trzeba go po prostu zabić.  Nie ma innego wyjścia. Jeżeli chorego dzika się ubije przed rozwojem choroby, to uniknie on wielu cierpień,

Jerzy Antoni Gosiewski jest kandydatem do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Jerzym Gosiewskim

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w poseł, PiS, video
Stracił prawo jazdy, bo przekroczył dopuszczalną… liczbę pasażerów

Kierowca autobusu wiózł o prawie 20 osób za dużo. Został zatrzymany do kontroli przed godziną 8 na ulicy Mickiewicza w Nowym Mieście Lubawskim - mówi młodszy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV